MŠ Prosečné
Mateřská školaProsečné

Zájmové činnosti

CANIS

Navštěvují nás psí kamarádi Bary a Lady.
Víme, že každý nemůže mít doma pejska a proto k nám chodí do školy na návštěvu. Učíme se, jak se chovat k pejskům, co pes potřebuje, jak se o něj starat, co smí a nesmí jíst ...Mazlíme se s nimi a hladíme si je. Jsou to super kamarádi.

dítě se psem

CERTIFIKÁT - ZELENÁ ŠKOLA

MŠ je zapojena do unikátního projektu "zelená škola"

CERTIFIKÁT

ČTENÁŘSTVÍ

Každý den usínáme se čtenou pohádkou. Vedeme si i svůj čtenářský deník, kde už máme hodně knížek.
Knížky máme ze svojí knihovny nebo půjčené z místní knihovny.
S knížkou nejen usínáme, ale když přijdeme do školky, prohlížíme si obrázky a "čteme" si ji. Nejvíce oblíbené jsou interaktivní knížky, které mají posuvné obrázky a části.
ROSTEME S KNIHOU

kniha

CHOVATELSTVÍ

Máme rádi zvířátka. Nemůžeme mít všechny, a tak máme africké šneky, a akvarijní rybičky. Rybičkám se u nás daří. Měli jsme miminka od ancitrusů a mečovek. Je to poutavé a uklidňující sledovat vodní svět.

šnek

NÁVŠTĚVY V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ

Do místní knihovny si chodíme půjčovat knihy nejen pro děti, ale i pro paní učitelky paní kuchařku.

děti v knihovně

PŘEDŠKOLÁČEK

Děti, které půjdou brzy do školy se poctivě a pravidelně připravují na školní povinnosti.
Kromě toho, že má každý předškoláček svoje pastelky, nůžky a lepidlo, o které se starají, mají i svoje pracovní sešity a povinnosti a i zábavu.
Navštěvují knihovnu, účastní se různých akcí, jezdí na akce do Hostinného apod.

dítě s učivem

ZAHRADNÍČEK

S dětmi se věnujeme výsadbě kvetoucích rostlin, jahod (moc nám chutnají), cibulovin, hrášku, fazolí apod. Pozorujeme klíčení semínek a zajímá nás, co se děje v hlíně, jak rostlina roste. K bádání využíváme lupy, lopatky, hrabičky aj.
o kytičky se staráme pravidelným zaléváním zejména v teplých dnech. Máme na to malé konvičky.

zahradníček

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

Svátek má Robert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Blahoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den pracoviště

Tel. 499 44 11 47,